JPS-Geodeta-logo-baner
Strona główna   |   Usługi geodezyjne   |   Referencje   |   Zapytaj o cenę   |   Kontakt napisz do nas
uslug- geodezyjne-ikona

Usługi geodezyjne


Podziały nieruchomości

Znajdują się w grupie najczęściej zlecanych prac geodezyjnych z zakresu regulacji stanów prawnych nieruchomości.

Dokumentacja do zmiany w ewidencji gruntów

Sporządzana jest w przypadkach, gdy występuje niezgodność danych zawartych w ewidencji gruntów z rzeczywistym stanem prawnym.

Rozgraniczenia nieruchomości 

Pojęcie to najczęściej jest kojarzone ze sporem granicznym, czy wątpliwościami dotyczącymi przebiegu granic nieruchomości. Tymczasem jest to przede wszystkim procedura mająca na celu ustalenie przebiegu granic nieruchomości według stanu prawnego. Skuteczność tego postępowania zapewnia na przyszłość nienaruszalność granic nieruchomości.

Ekspertyzy i analizy stanu prawnego nieruchomości

Wykonywane są w sytuacjach, gdy kluczem do regulacji stanu prawnego nieruchomości jest określenie rodzaju problemu, z jakim może spotkać się właściciel (lub przyszły właściciel) oraz wskazania rozwiązań jakie powinny być zastosowane. Pozwala to uniknąć w przyszłości niewłaściwych wyborów zarówno przy podejmowaniu decyzji o zakupie nieruchomości jak i przy regulacji jej stanu prawnego.

Wznowienie punktów granicznych nieruchomości

Prace tego typu wykonuje się w sytuacji gdy granice nieruchomości zostały wcześniej ustalone według stanu prawnego ale punkty graniczne zostały usunięte, zniszczone lub przesunięte.
W przypadku, gdy stan prawny granic nie został określony a istnieje potrzeba okazania w terenie granic nieruchomości (np. przed jej sprzedażą) istnieje możliwość wytyczenia punktów granicznych działki ewidencyjnej wg danych z ewidencji gruntów.

Nietypowe prace geodezyjne

Inne, nietypowe prace geodezyjne służące do regulacji stanu prawnego nieruchomości wykonujemy po uzgodnieniach z Klientem.

Formularz Zapytania | Kontakt

JPS-GEODETA   |    tel. 22 783 53 55

© JPS-GEODETA 2010 | tsuboto design ->